خانه مقالات تحقیقات سلامت روده را به بیماری های تحلیل برنده عصبی مرتبط کرد!

تحقیقات سلامت روده را به بیماری های تحلیل برنده عصبی مرتبط کرد!

تحقیقات سلامت روده را به بیماری های تحلیل برنده عصبی مرتبط کرد!

مطالعات بر روی جوندگان که در جلسه مجمع علوم اعصاب این هفته ارائه شد ناهنجاری های لوله گوارشی و ترکیب میکروبیوم را به پارکینسون و آلزایمر گره زد.

شواهد روبه افزایشی به ارتباط اولیه بین روده و مغز در سلامت و بیماری اشاره می کند.

در جلسه مجمع علوم اعصاب این هفته در واشنگتن پژوهشگران آخرین یافته هایی را که از ارتباط بین سلامت لوله گوارش و میکروبیوم با آلزایمر و پارکینسون حمایت میکند بیان کردند.

 

"هارپریت کاور" و همکارانش از دانشگاه داکوتای شمالی با مقایسه میکروب های روده ای موش های آلزایمری و سالم متوجه تفاوت های قابل توجه در ترکیب میکروبیوم آنها شدند. درمان موش های بیمار با پروبیوتیک، التهاب و ترشحات روده را که در این موش ها افرایش یافته بود کاهش داد و کارکرد حافظه آنها را بهبود بخشید.

در مطالعه ای جداگانه "ایشیتا پاریخ" و همکارانش از دانشگاه کنتاکی روش مشابهی را به کار بردند اما به جای مقایسه میکروبیوم حیوانات بیمار و سالم، انواع مختلف ژن APOE که به طور قابل توجهی با احتمال ابتلا به آلزایمر مرتبط است را بررسی کردند.

بار دیگر محققین تفاوت ملموسی بین ترکیبات میکروبیوم انواع موش ها پیدا کردند به این معنا که "میکروبیوم روده با ژنوتیپ های APOE مرتبط است"

اختلال تحلیل برنده عصبی دیگری که با سلامت روده مرتبط است بیماری پارکینسون است. در تحقیقات اخیر حضور Lewy body ها در سلول های لوله گوارش مدل های حیوانی نشان داده شده است.

در کنفرانس مجمع علوم اعصاب، "دوریس دودت" از مرکز تحقیقات سلامت ونکوور گزارش داد که در معرض قرار گرفتن موش ها با بتا سیتوسترول گلیکوزید، یک سم عصبی که باعث ایجاد علائم شبه پارکینسون در حیوانات آزمایشگاهی می شود باعث افزایش سطح CD68 که یک نشانگر التهابی است در روده می شود. "دودت" می گوید: "التهاب در سطح پوشاننده روده هم مثل التهاب مغز می تواند بیانگر پیشرفت بیماری پارکینسون باشد"

 

"اروان بزارد" از انستیتوی بیماری های تحلیل برنده عصبی دانشگاه بوردو می گوید: " سوال بزرگی که همینک مطرح می شود این است که کدام یک اول ظهور می کند؟ علائم روده ای یا علائم مغزی؟

تزریق Lewy body خالص استخراج شده از مغز مبتلایان به پارکینسون به روده یا مغز میمون می تواند آسیب پارکینسون را در هر دو بافت ایجاد کند. بعد از دوسال؛ التهاب در روده و مرگ سلول عصبی و تجمع آلفا سینوکلئن در مغز اتفاق می افتد. بزارد می گوید:" بنابراین آسیب قادر به رفتن از روده به مغز و یا رفتن از مغز به روده است و امروز ما با سوال مرغ ابتدا به وجود آمد یا تخم مرغ مواجه هستیم و نمیدانیم نقطه آغاز کجاست"

سوال دیگری که بی پاسخ مانده است این است که چگونه میکروبیوم در ارتباط بین روده و بیماری های تحلیل برنده عصبی دخیل است؟ یک پاسخ احتمالی تغذیه است.

"لپ هو" از دانشکده پزشکی ایکان اطلاعات آزمایشگاهی را ارائه داد که نشان می داد والریک اسید که یک متابولیت فیبر است با تجمع آلفا سینوکلئین و ساخت فیبریل های پارکینسون مقابله میکند.

https://t.co/GtbCJEo8Gz?ssr=true