خانه مقالات همه چیز درباره‌ی پودرهای سفیدکننده‌ی دندان

همه چیز درباره‌ی پودرهای سفیدکننده‌ی دندان

همه چیز درباره‌ی پودرهای سفیدکننده‌ی دندان

مراقبت دهان و دندان در سلامتی و شادابی انسان‌ها نقش به سزایی دارد و موجب آرامش و سلامت جسمی و روحی انسان می‌گردد. عدم مراقبت از دهان و دندان به اطرافیان ما هم ضرر می‌رساند و همچنین دید آن‌ها نسبت به ما را عوض می‌کند. بهداشت خوب یعنی مراقبت دهان و دندان از طریق استفاده از مسواک و درست مسواک زدن و خمیردندان مناسب و همچنین نخ دندان و گاهی دهان‌شویه .درواقع افرادی که دارای دندان‌های سالم و زیبایی هستند نیز نباید از مراقبت کردن از دندان‌هایشان غافل شوند.

پودرهای سفیدکننده‌ی خارجی و ایرانی زیادی در ایران با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان موجود هستند که ادعاشده که دارای قابلیت چشمگیری در از بین بردن پلاک‌های میکروبی و جرم‌های دندانی می‌باشند . پودرهای سفیدکننده به‌گونه‌ای فرموله شده است که نیازی به مسواک زدن‌های طولانی‌مدت ندارند و بانفوذ بر جرم‌های دندان و ایجاد فرسایشی ملایم و طبیعی بر روی جرم‌ها و پلاک‌های دندانی می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد.

شرکت‌های تولیدکننده‌ی این پودرها مزایای استفاده از پودرهای سفیدکننده را پاک‌سازی لکه‌های دندانی، جذب سریع فلوراید، کاهش جرم و پلاک دندانی را نام می‌برند. همچنین گفته‌شده که ترکیبات حاوی فلوراید در سریع‌ترین زمان آزادشده و باعث ایجاد لایه محافظ بر روی مینای دندان و مقاوم شدن آن می گرد و پس از استفاده حس تازگی و طراوت را به ارمغان می‌آورند. پودرهای سفیدکننده با رایحه‌های متنوع در بازار ایران موجود هستند.

اما از عوارض پودرهای سفیدکننده می‌توان به استفاده طولانی‌مدت پودرهای سفیدکننده و خطرات آن برای سلامت دهان و دندان اشاره کرد! مواد داخل این پودرهای سفیدکننده طولانی‌مدت باعث از بین رفتن یک‌لایه از سطح دندان‌ها می‌شود. همچنین استفاده طولانی‌مدت از این پودرها نه‌تنها مفید نبوده بلکه با ایجاد حساسیت‌های دندانی، دندان‌ها را مستعد پوسیدگی می‌کند.

افرادی نیز از بی‌فایده بودن مصرف این پودرهای سفیدکننده‌ی دندان شکایت داشته‌اند. البته به گفته‌ی سازنده‌های این پودرها توصیه‌شده که پس از شست‌وشو و نظافت دندان‌ها، مسواک تمیز و مرطوب خود را درون پودر فروببرید و دندان‌هایتان و مسواک کنید و افراد سیگاری برای کسب نتیجه‌ی بهتر باید هفته‌ای دو تا سه بار از آن استفاده کنند.

مراقبت از دندان‌ها باعث می‌شود زندگی سالم، طولانی و بدون درد را تجربه کنیم. پس قبل از مصرف خودسرانه‌ی پودرهای سفیدکننده، با پزشک خود مشورت کنید.